Vývojář softwaru / Software developer

Home /O společnosti /Kariéra /Vývojář softwaru / Software developer
Tisk

Kariéra v Novicomu: Datový analytik – programátor do vývojového týmu / Data analyst – programmer to the development team

OMLOUVÁME SE, ALE TATO PRACOVNÍ NABÍDKA JIŽ NENÍ AKTIVNÍ.

Do našeho týmu ve společnosti Novicom, s.r.o. hledáme kolegu programátora se zkušenostmi s analýzou a návrhem architektury nové aplikace. Vyvíjíme platformu, která bude zpracovávat data z naší senzorické jednotky a dalších síťových prvků. Následně nad nimi bude volat model strojového učení, který v nich bude detekovat bezpečnostní události nebo anomálie. Zároveň bude poskytovat přehledné uživatelské prostředí pro vizualizaci výsledků a řešení detekovaných problémů.

Backend platformy bude umět používat metody zpracování a modelování dat napsané v jazyce Python a bude také spravovat databázi, kde budou data uložená. Frontend bude umět sbíraná data vizualizovat a zobrazovat výsledky modelů, které budou detekovat bezpečnostní události, a nabízet uživatelům na ně reagovat a ideálně je i vyřešit.

Hledáme tedy kolegu ovládajícího Python nebo jiný jazyk (C++, Go, Rust, Java, ...), ve kterém bude schopný tyto moduly zakomponovat. Jedná se o začínající projekt, a proto konkrétní technologie programování mohou být zvoleny podle potřeb projektu a dovedností jednotlivých programátorů.

Budujeme malý tým, který společně navrhne a vytvoří unikátní a jedinečnou aplikaci, která vylepší a překoná ty, které aktuální trh nabízí. Hodně věcí se budeme muset učit a společně dotvářet v průběhu celého projektu. Máme ale jasný cíl, a i když cesta k jeho dosažení je nejasná, máme při ní příležitost nejen využít naše znalosti, ale zároveň si je i rozšířit o spoustu nových a užitečných poznatků.

PRACOVNÍ ČINNOSTI:
1) Analýza a návrh architektury

 • Analýza existujících aplikací a vytvoření vlastního návrhu uživatelského prostředí a architektury softwarového řešení

2) Implementace

 • Implementace backendu, zakomponování modelů AI (Python) pro detekci událostí v datech, vytvoření a správa databáze pro ukládání sbíraných dat a výsledků
 • Implementace frontendu, zobrazení výsledků modelů (detekované události), možnost uživatele na ně adekvátně reagovat, vizualizace ukládaných dat (logy, grafy, ...) například pomocí zakomponování dalších aplikací

3) Testování a dokumentace

 • Tvorba testovacích case a testování vytvořených částí programů
 • Tvorba programové, uživatelské, administrátorské a instalační dokumentace

PRACOVNÍ PŘEDPOKLADY:

 • Vysokoškolské technické vzdělání (praxe výhodou), nebo střední technické vzdělání s maturitní zkouškou a praxe v oblasti tvorby software a programování v některém z objektivně orientovaných jazyků (C++, Java, Python)
 • Znalost HTML, CSS, JavaScrip (výhodou)
 • Znalost počítačových sítí a oblasti kybernetické bezpečnosti (výhodou)
 • Schopnost kombinovat individuální práci s prací v menším týmu
 • Kreativita a systematický přístup v návrzích různých variant řešení a v analytické činnosti
 • Ochota učit se novým technologiím a znalostem
 • Jazykové znalosti: ČJ (komunikativní), AJ (základní)

NABÍZÍME:

 • odpovídající platové ohodnocení
 • zajímavou, samostatnou a odpovědnou práci
 • osobní a profesní růst
 • pružnou pracovní dobu, možnost práce částečně na home office

Místo výkonu práce: Praha 10
Typ pracovního vztahu: plný úvazek, možnost práce na IČO
Datum nástupu: ihned, dle dohody

V případě zájmu o tuto pozici zašlete své CV na e-mail: hr@novicom.cz

Těšíme se na spolupráci

Tým Novicom

O společnosti Novicom, s.r.o.:
Novicom je český výrobce nástrojů pro efektivní síťovou správu, monitoring a kybernetickou bezpečnost. Díky vlastním technologiím dosahuje nadstandardní bezpečnosti a provozní spolehlivosti, a to i v rozsáhlých distribuovaných sítích. Novicom působí již od roku 1994 na IT trhu a orientuje se na střední a velké zákazníky, jako například ministerstva, pojišťovny, nemocnice, městské úřady, výrobní podniky, velké organizace a instituce. Svá řešení nabízí skrze partnerskou síť především v Evropě a jihovýchodní Asii. Novicom je od března 2022 součástí SUDOP GROUP a.s., která je největší skupinou projekčních, konzultačních a IT společností ve střední Evropě (s obratem více než 250 mil. Euro a s více než 2.000 zaměstnanci).

 

Poslední aktualizace: 7. 12. 2022