Společnost Novicom podepsala dohodu o spolupráci v oblasti kybernetické bezpečnosti s vietnamskou společností VNPT

Home/ Tiskové zprávy / Společnost Novicom podepsala dohodu o spolupráci v oblasti kybernetické bezpečnosti s vietnamskou společností VNPT
Tisk
Společnost Novicom podepsala dohodu o spolupráci v oblasti kybernetické bezpečnosti s vietnamskou společností VNPT
24. 4. 2017

V pátek 14. 4. 2017 v Praze podepsaly vietnamská VNPT (The Vietnam Posts and Telecommunications Group) a česká společnost Novicom Memorandum o porozumění (MoU) o spolupráci v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Memorandum (MoU) bylo podepsáno zástupcem generálního ředitele společnosti VNPT, panem To Mạnh Cuong a obchodním ředitelem společnosti Novicom, panem Jindřichem Šavlem v rámci oficiální návštěvy České republiky vysokou radou delegace vietnamského národního shromáždění pod vedením její předsedkyně, paní Nguyen Thi Kim Ngan.

Novicom podepsal dohodu o spolupráci v oblasti kybernetické bezpečnosti s vietnamskou společností VNPT

Svědky slavnostního podpisu byli ministr informací a komunikací Truong Minh Tuan; předseda Výboru pro vědu a životní prostředí vietnamského parlamentu Phan Xuan Dung; velvyslanec Vietnamu v České republice Truong Manh Son a člen poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Bohuslav Chalupa.

Při tomto slavnostním podpisu memoranda uvedl vietnamský ministr informací a komunikací Truong Minh Tuan, že posilování oboustranné spolupráce v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT) bylo jedním z důležitých bodů programu delegace vietnamského národního shromáždění během návštěvy České republiky.

Novicom podepsal dohodu o spolupráci v oblasti kybernetické bezpečnosti s vietnamskou společností VNPT

Zdůraznil vývoj informačních a komunikačních technologií (ICT) ve Vietnamu a uvedl, že vláda Vietnamu označila tento sektor za klíčovou hybnou sílu národního rozvoje a modernizace, čímž posílí konkurenceschopnost národa a mezinárodní integraci.

Ministr Truong Minh Tuan dále uvedl, že navzdory úsilí o zlepšení se jedná o oblast, která je ve Vietnamu poměrně nová, a proto se chce Vietnam poučit ze zkušeností vyspělých zemí a navázat mezinárodní spolupráci, včetně vlády, sdružení a ICT podniků v České republice k realizaci programů a projektů týkajících se kybernetické bezpečnosti.

Člen poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, pan Bohuslav Chalupa, prohlásil, že Česká republika je ochotna sdílet s Vietnamem své zkušenosti v tomto odvětví, včetně postupů pro vytváření právních dokumentů a posílení vzdělání v oblasti informační bezpečnosti.

Novicom podepsal dohodu o spolupráci v oblasti kybernetické bezpečnosti s vietnamskou společností VNPT

Novicom je český výrobce nástrojů pro efektivní správu a zabezpečení počítačových sítí. Po zdařilém prosazení svých produktů na českém trhu, se úspěšně uplatňuje se svými produkty rovněž v zahraničí. Ve Vietnamu se Novicom poprvé prosadil již na konci roku 2015 a současné navázání spolupráce s telekomunikačním operátorem VNPT tak jenom potvrdilo pozitivní zkušenosti a dobré jméno, které české společnosti, zabývající se kybernetickou bezpečností ve Vietnamu, mají.

VNPT patří mezi nejvýznamnější telekomunikační operátory ve Vietnamu. Poskytuje hlasové služby, konektivitu a cloud služby pro více než 30 milionů rezidenčních zákazníků a více než 50 tisíc korporátních a veřejných organizací ve Vietnamu.

O podpisu dohody informovala i vietnamská televize »

Tisková zpráva v angličtině »

Tisková zpráva ve vietnamštině »