Data Scientist

Home /O společnosti /Kariéra /Data Scientist
Tisk

Pracovní nabídka

TATO PRACOVNÍ NABÍDKA JIŽ NENÍ AKTUÁLNÍ. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Do našeho týmu ve společnosti Novicom, s.r.o. hledáme nového kolegu/kolegyni na pozici Data Scientist se zkušenostmi s programováním v jazyce Python a znalostmi umělé inteligence, hlubokých neuronových sítí a strojového učení.

Vyvíjíme software založený na rychlých a moderních technologiích, který slouží k detekci anomálií a útoků ze síťového provozu v počítačových sítích pomocí metod umělé inteligence. Software poskytuje přívětivé uživatelské prostředí pro zobrazování a správu dat, koncových zařízení v síti, monitorování celkového provozu a ovládání samotného nástroje a správu uživatelů, kteří nástroj užívají. Jeho největší předností je, že obsahuje modely umělé inteligence, které slouží pro detekci anomálií a útoků v různých typech dat z různých datových zdrojů, a umí na útoky včas upozornit.

Aplikace je kvůli kompatibilitě s modely hlubokých neuronových sítí napsaná v jazyce Python a mimo komponent pro sběr dat obsahuje databázi, kde jsou data uložená. Umí sbíraná data vizualizovat a zobrazovat výsledky modelů, které detekují bezpečnostní události, a nabízí uživatelům možnost na ně reagovat a ideálně je i vyřešit.

Hledáme kolegu/kolegyni, který/á rozšíří náš tým a pomůže se zpracováním sbíraných dat a vytvořením prediktivního modelu na základě výzkumu a analýzy aktuálních metod, které se pro podobné úlohy používají. Jsme malý tým, který společně navrhuje a vytváří unikátní a jedinečnou aplikaci s cílem vylepšit a překonat ty, které aktuální trh nabízí. Hodně věcí se musíme učit za běhu a společně je dotváříme v průběhu celého projektu. Máme ale jasný cíl, a i když cesta k jeho dosažení je nejasná, máme při ní příležitost nejen využít naše znalosti, ale získat spoustu nových a užitečných poznatků.

PRACOVNÍ ČINNOSTI:

1) Analýza existujících přístupů
Analýza aktuálně používaných metod pro zpracování dat a jejich prediktivní modelování na základě vědeckých článků a dokumentace podobných systémů.

2) Zpracování dat
Implementace algoritmů pro zpracování dat získaných z naší univerzální senzorické jednotky.

3) Implementace modelů strojového učení
Návrh a tvorba algoritmů strojového učení a neuronových sítí pro detekci kybernetických bezpečnostních událostí nad zpracovanými daty.

PRACOVNÍ PŘEDPOKLADY:

 • Vysokoškolské technické nebo střední technické vzdělání s maturitou
 • Znalost metod zpracování dat a metod AI a DL
 • Zkušenosti z počítačových sítí a oblasti kybernetické bezpečnosti (výhodou)
 • Schopnost kombinovat individuální práci s prací v menším týmu
 • Vlastní kreativita a systematický přístup v návrzích různých variant řešení a v analytické činnosti
 • Ochota učit se novým technologiím a znalostem
 • Jazykové znalosti: ČJ (na úrovni rodilého mluvčího), AJ (základní)

NABÍZÍME:

 • odpovídající platové ohodnocení
 • zajímavou, samostatnou a odpovědnou práci
 • osobní a profesní růst
 • pružnou pracovní dobu, možnost práce částečně na home office

Místo výkonu práce: Praha 4
Typ pracovního vztahu: plný nebo částečný úvazek, možnost práce na IČO
Datum nástupu: ihned, dle dohody

V případě zájmu o tuto pozici zašlete své CV na e-mail: hr@novicom.cz

Těšíme se na spolupráci
Tým Novicom

O společnosti Novicom, s.r.o.:
Novicom je český výrobce nástrojů pro efektivní síťovou správu, monitoring a kybernetickou bezpečnost. Díky vlastním technologiím dosahuje nadstandardní bezpečnosti a provozní spolehlivosti, a to i v rozsáhlých distribuovaných sítích. Novicom působí již od roku 1994 na IT trhu a orientuje se na střední a velké zákazníky, jako například ministerstva, pojišťovny, nemocnice, městské úřady, výrobní podniky, velké organizace a instituce. Svá řešení nabízí skrze partnerskou síť především v Evropě a jihovýchodní Asii.

 

Poslední aktualizace 4. 3. 2024