Tiskové zprávy

Home /O společnosti /Tiskové centrum /Tiskové zprávy
 • Novicom a FIDRIX – zahájení spolupráce s novým distributorem

  Aby byl Novicom i nadále schopen pokrýt zvyšující se zájem trhu o jeho řešení ze strany partnerů a zákazníků, rozhodl se zahájit novou spolupráci se specializovaným distributorem, společností FIDRIX s.r.o. Distribuční smlouva byla podepsána v úterý 14. května 2024.

  14. 5. 2024
 • Společnost Novicom se osamostatnila a vystoupila ze skupiny SUDOP

  Po přibližně dvouleté spolupráci vystoupila společnost Novicom, s.r.o. ze skupiny SUDOP GROUP a.s. a obchodně-investiční platformy SITCO. Tento krok proběhl 29. dubna 2024 po vzájemné dohodě všech zúčastněných společností s ohledem na rozdílné strategie. IT společnosti skupiny SUDOP se zaměřují především na tvorbu zakázkových aplikací, poskytování konzultací nebo dodávky infrastruktur formou přímého prodeje, zatímco Novicom vytváří standardní řešení v oblastí řízení sítí a kybernetické bezpečnosti, které dodává výhradně prostřednictvím své partnerské sítě...

  7. 5. 2024
 • Společnost NOVICOM rozšířila platformu SITCO

  Praha, 15. března 2022 – Společnost NOVICOM, český výrobce nástrojů pro síťovou správu, monitoring a kybernetickou bezpečnost, vstoupila do obchodně-investiční platformy SITCO. Od tohoto kroku si slibuje především rychlejší růst svého podnikání...

  15. 3. 2022
 • Nová spolupráce v oblasti kybernetické bezpečnosti mezi společností Novicom a německým IT distributorem ectacom

  Koncem září 2021 zahájil Novicom novou partnerskou spolupráci s německým distributorem ectacom. Zkušenosti obou společností z oblasti kybernetické bezpečnosti tak vedou k větší synergii v rámci vzájemné spolupráce.

  7. 10. 2021
 • Novicom partnerem konference Kyberbezpečnost po Covidu v Dolních Břežanech

  V úterý 15. září 2020 se v Dolních Břežanech konala konference s názvem Kyberbezpečnost po COVIDu, kterou uspořádaly Národní klastrová asociace společně s Fyzikálním ústavem AV ČR, společností CzechInvest a dalšími partnery. 

  21. 9. 2020
 • Novicom rozšířil své produktové portfolio o bezpečnostní nástroj ELISA Security Manager

  V úterý 16. června 2020 se uskutečnilo online ohlášení nového produktu české společnosti Novicom. Ke stávajícím klíčovým produktům Novicom ADDNET a Novicom BVS tak přibyl třetí produkt – ELISA Security Manager, nástroj pro sběr a vyhodnocení kybernetických bezpečnostních událostí.

  17. 6. 2020
 • Změny a rozšíření manažerského týmu společnosti Novicom, českého výrobce IT security řešení

  V polovině května 2020 došlo k několika změnám ve vedení renomované IT společnosti Novicom, u jejíhož zrodu v roce 1994 stála dvojice zakladatelů - Ing. Petr Linke a Jindřich Šavel.

  22. 5. 2020
 • Novicom a DNS – nová spolupráce přinese další obchodní příležitosti

  Společnost Novicom, s.r.o. se za poslední 4 roky úspěšně etablovala na českém trhu síťových a bezpečnostních řešení. Aby byl Novicom i nadále schopen pokrýt zvyšující se zájem trhu o jeho řešení ze strany partnerů a zákazníků, rozhodl se podpořit situaci transformací jednoho ze svých dvou distribučních kanálů v České republice.

  18. 2. 2020
 • Novicom na konferenci Kyberbezpečnost v síťových odvětvích v pražském hotelu Botanique

  Ve čtvrtek 16. ledna 2020 se v Praze konal další ročník konference Kyberbezpečnost v síťových odvětvích, na které se probírala témata k aktuální situaci v oblasti kyberbezpečnosti v ČR, nové energetické legislativy a zákona o kybernetické bezpečnosti.

  28. 1. 2020
 • Novicom AddNet a BVS na IDG Vietnam Cyber Security v Ho Či Minově Městě

  Novicom řešení byla prezentována ve středu 27. 11. 2019 na odborné konferenci Vietnam Cyber Security Conference & Expo 2019 v prostorách hotelu Sheraton Saigon Hotel & Towers v Ho Chi Minh City ve Vietnamu.

  11. 12. 2019
 • Novicom partnerem konference HR CHYTŘE v Praze

  Hospodářská komora České republiky připravila 28. listopadu 2019 inovativní konferenci pro všechny dobré personalisty a podnikatele s názvem „HR CHYTŘE. Aby vám zaměstnanci neodcházeli ke konkurenci!“. Novicom byl partnerem a přednášejícím.

  3. 12. 2019
 • Novicom představil svá bezpečnostní řešení opět ve Vietnamu

  Na základě předchozích úspěšných podnikatelských misí se v Hanoji konala další cyber security mise českých organizací, které se představily v rámci půldenního semináře s názvem Active Network Security, který se konal 12. listopadu 2019 v hotelu Pan Pacific v centru Hanoje.

  12. 11. 2019
 • Novicom stříbrným partnerem pražské IDG konference Cyber Security

  V úterý 15. října 2019 se uskutečnila další ze série IDG konferencí Cyber Security, s podtitulem "Kdo lépe útočí a kdo se lépe chrání?", zaměřená na nejrychleji se rozvíjející oblasti kybernetické bezpečnosti. Novicom byl stříbrným partnerem a jedním z přednášejících.

  29. 10. 2019
 • Novicom a Flowmon Networks rozšiřují technologickou spolupráci

  Na podzimním semináři Novicomu, který proběhl 2. října 2019 v hotelu Amarilis v Praze, bylo ohlášeno rozšíření dlouhodobě úspěšné technologické spolupráce mezi společnostmi Novicom, s.r.o. a Flowmon Networks a.s. Z integrace jejich technologických řešení budou těžit hlavně zákazníci, kteří budou využívat výhody a synergii obou řešení.

  4. 10. 2019
 • Novicom na AFCEA semináři KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST VII

  Ve čtvrtek 26. září 2019 se na Policejní akademii ČR v Praze konal další seminář Kybernetická bezpečnost VII, který uspořádala pracovní skupina kybernetické bezpečnosti české pobočky AFCEA a Policejní akademie ČR v Praze, ve spolupráci s Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost ČR (NÚKIB).

  30. 9. 2019
 • Novicom se prezentoval na podzimní Flowmon Day Poland konferenci

  Druhá konference Flowmon Day Poland, která se konala ve dnech 3. – 4. září 2019 v Katovicích, je za námi. Tato zatím největší konference Flowmonu v Polsku byla úspěšná díky své profesionální úrovni a vzhledem k možnostem networkingu.

  19. 9. 2019
 • Novicom představil vylepšení svých produktů AddNet a BVS na semináři v Praze

  Ve středu 5. června 2019 se v Konferenčním centru GreenPoint v Praze konal další z řady odborných seminářů společnosti Novicom. Seminář nesl název „Síťová visibilita a integrovaná správa sítě – nezbytná podmínka pro budování bezpečnostního dohledu“ a jeho součástí bylo tentokráte představení novinek ve dvou klíčových produktech Novicomu.

  11. 6. 2019
 • Novicom produkty AddNet a BVS byly prezentovány na SECURITY WORLD & BANKING VIETNAM 2019

  Ve dnech 29. až 30. května 2019 se ve Vietnamu konala jedna z nejprestižnějších a nejvýznamnějších konferencí a expo akcí v oblasti bezpečnosti IT - SECURITY WORLD & BANKING VIETNAM 2019. Novicom zde představil své dva klíčové produkty AddNet a BVS - Business Visibility Suite.

  3. 6. 2019
 • Efektivní využívání elektronické komunikace v obchodních vztazích tématem 25. Sympozia EDI v Praze

  Ve čtvrtek 30. května 2019 se Novicom zúčastnil Sympozia EDI, již 25. ročníku významného setkání IT odborníků, manažerů, dodavatelů informačních technologií a zástupců státních orgánů.

  31. 5. 2019
 • Novicom představil svá řešení na 22. ročníku ISSS v Hradci Králové

  V kongresovém centru Aldis, v Hradci Králové, skončil 2. dubna odpoledne již 22. ročník dvoudenní konference ISSS/V4DIS, zaměřený na informatizaci veřejné správy, implementaci moderních ICT technologií do tohoto segmentu a celkovou digitalizaci společnosti. Konference ISSS 2019 přilákala tentokráte více než 2200 návštěvníků.

  11. 4. 2019
 • Umělá inteligence a kybernetická bezpečnost tématy IT Security Workshopu 2019 v Praze

  V úterý 26. března 2019 se v Praze konal již 13. ročník odborné konference IT Security Workshop, kterou pořádala společnost Exponet v konferenčních prostorách hotelu Grandior v Praze. Novicom na ITSW prezentoval své dva klíčové produkty – integrovaný DDI/NAC nástroj AddNet a BVS – Business Visibility Suite, což je nástroj pro přehlednou vizualizaci síťových komunikací a modelování souvislostí business služeb s IT infrastrukturou.

  3. 4. 2019
 • Novicom mezi předními IT odborníky na XII. ročníku konference SEMAFOR 2019 v Polsku

  Konference Security Management Audit Forum – SEMAFOR 2019, jedna z nejvýznamnějších událostí v oblasti bezpečnosti a IT auditu v Polsku, je již za námi. Od 14. do 15. března 2019 měl Novicom ideální příležitost prezentovat svá inovativní řešení, diskutovat o nejnovějším vývoji a sdílet znalosti s odborníky a milovníky kybernetické bezpečnosti na polském trhu.

  22. 3. 2019
 • Novicom AddNet a BVS na odborném IT semináři DCD Cyber Security

  V úterý 19. 2. 2019 se uskutečnil další z řady odborných seminářů s názvem Cyber Security od vydavatelství DCD Publishing, a to od 9 hodin v prostorách Erbia Congress Centre v Praze. Společnost Novicom, jako jeden z hlavních partnerů, byla tentokráte u toho.

  20. 3. 2019
 • Novicom partnerem konference Bezpečnost a dostupnost dat

  Dne 25. 10. 2018 se Novicom, mimo jiných akcí, účastnil také 10. ročníku konference Bezpečnost a dostupnost dat v Bratislavě. Hlavními body konference byly kybernetická bezpečnost po přijetí Zákona o kybernetické bezpečnosti a povinnosti s tím spojené či exkluzivní řečník z Estonska, jehož přednáška pojednávala o bezpečnostní chybě v čipech v občanských průkazech.

  13. 12. 2018
 • IT bezpečnost poháněná strojovým učením a UI tématem konference Cyber Security 2018

  Další odbornou konferencí o kybernetické bezpečnosti, které se společnost Novicom účastnila, byla Cyber Security od vydavatelství IDG Czech republic. Konference se konala 25. října 2018 v hotelu Don Giovanni v Praze a zaměřila se na vlivy strojového učení, umělé inteligence a cloudu na kybernetické zabezpečení organizací.

  11. 12. 2018
 • Novicom řešení na mezinárodním IT security veletrhu IT-SA 2018

  V říjnu 2018 se společnost Novicom zůčastnila opětovně jedné z celosvětově nejvýznamnějších akcí z oblasti IT security - veletrhu it-sa, který představuje návštěvníkům širokou nabídku bezpečnostních produktů a služeb, a to včetně oblastí jako jsou fyzická ochrana, výzkum nebo konzultační služby.

  28. 11. 2018
 • Novicom AddNet a BVS na mezinárodním projektu Future Forces Forum 2018

  V půlce října 2018 se společnost Novicom představila na prestižní konferenci Future of Cyber 2018 - SMART CYBER DEFENCE Workshops, zaměřené na biometrii, kryptografii a kybernetickou bezpečnost. Konference se konala v rámci mezinárodního bezpečnostního a obranného projektu FUTURE FORCES FORUM v Praze na letňanském výstavišti ve dnech 17. až 19. října 2018.

  22. 11. 2018
 • Novicom se představil na 22. ročníku konference SECURE 2018 v Polsku

  Ve dnech 23. až 24. října 2018 proběhl ve Varšavě již 22. ročník mezinárodní konference SECURE, věnované telekomunikačním technologiím a IT bezpečnosti. Konference byla určena správcům, členům bezpečnostních týmů a odborníkům v této oblasti. Společnost Novicom byla jedním z vystavovatelů.

  21. 11. 2018
 • Ochrana a bezpečnost počítačových a informačních systémů tématem konference KYBERBEZPEČNOST V SÍŤOVÝCH ODVĚTVÍCH

  Další odbornou konferencí, které se společnost Novicom zúčastnila jako partner i přednášející, byla konference s názvem KYBERBEZPEČNOST V SÍŤOVÝCH ODVĚTVÍCH, kterou pořádala společnost B.I.D. services ve čtvrtek 11. října 2018 v pražském Hotelu Olympik ****.

  31. 10. 2018
 • Novicom řešení byla prezentována na bezpečnostním semináři: Kybernetická bezpečnost VI

  Ve čtvrtek 20. září 2018 se Novicom představil na již 54. bezpečnostním semináři s názvem "Kybernetická bezpečnost VI", organizovaném Pracovní skupinou kybernetické bezpečnosti české pobočky AFCEA ve spolupráci s Policejní akademií ČR v Praze a s podporou Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost ČR (NAKIT).

  8. 10. 2018
 • Společnost Novicom rozšířila své portfolio o nový produkt BVS

  Česká společnost Novicom úspěšně pokračuje v rozvoji svých produktů a jde naproti požadavkům odborníků na kybernetickou bezpečnost. To dokazuje přírůstkem do svého portfolia, zbrusu novým produktem BVS – Business Visibility Suite, jehož zrod byl slavnostně ohlášen ve čtvrtek 14. 6. 2018 v pražském hotelu Grandior.

  28. 6. 2018
 • Novicom na české podnikatelské cyber security misi ve Vietnamu

  Po USA, Kanadě, Polsku a Slovensku zamířili v polovině května 2018 zástupci společnosti Novicom také do Vietnamu, kde se společně s dalšími českými firmami, které jsou členy sdružení Network Security Monitoring Cluster (NSMC), zúčastnili podnikatelské mise českých firem z oblasti kybernetické bezpečnosti.

  6. 6. 2018
 • Novicom prezentoval kybernetickou bezpečnost i pro government

  V úterý 10. dubna 2018 skončil v Hradci Králové 21. ročník odborné konference ISSS, zaměřené na rozvoj e-governmentu a informatizaci společnosti. Mezi hlavními tématy byly také kybernetická bezpečnost, ochrana osobních údajů a elektronická identita. Společnost Novicom, jako renomovaný odborník na kybernetickou bezpečnost a řízení sítě, byla u toho.

  23. 4. 2018
 • Chraňte se ve virtuálním světě!

  Pod tímto názvem se ve dnech 20.–21. března 2018 konal v Bratislavě již 8. ročník odborné konference SecTec Security Day. Novicom se akce zúčastnil tradičně jako vystavovatel i jako jeden ze spíkrů. 

  16. 4. 2018
 • Kybernetický prostor není dětské hřiště!

  Ve středu 21. března 2018 se v Praze konal 12. ročník odborné konference IT Security Workshop. Společnost Novicom na něm prezentovala svůj klíčový produkt pro správu sítě a kybernetickou bezpečnost, integrovaný nástroj AddNet. Ten umí zajistit pořádek v každé počítačové síti...

  11. 4. 2018
 • Novicom na seminářích Active Network Security 2017 ve Vietnamu

  Velvyslanectví České republiky v Hanoji a sdružení předních českých společností (výrobců a specialistů na oblast kybernetické bezpečnosti a zabezpečení počítačových sítí) Network Security Monitoring Cluster (NSMC) uspořádaly další dvojici odborných seminářů s názvem Active Network Security 2017 ve Vietnamu. Novicom a ostatní české firmy tak měly možnost prezentovat ve Vietnamu své produkty a řešení z oblasti kybernetické bezpečnosti.

  16. 5. 2017
 • Společnost Novicom podepsala dohodu o spolupráci v oblasti kybernetické bezpečnosti s vietnamskou společností VNPT

  V pátek 14. 4. 2017 v Praze podepsaly vietnamská VNPT (The Vietnam Posts and Telecommunications Group) a česká společnost Novicom Memorandum o porozumění (MoU) o spolupráci v oblasti kybernetické bezpečnosti.

  24. 4. 2017
 • Novicom na semináři vietnamských a českých společností v Praze

  V pátek 2. prosince 2016 proběhl v Praze, při příležitosti pracovní návštěvy vietnamského ministra informatiky – pana Truong Minh Tuan, Vietnamese-Czech ICT seminar – odborný seminář vietnamských a českých společností na téma spolupráce v oblasti IT a telekomunikací.

  5. 12. 2016
 • Novicom pořádá odborný seminář Bezpečnost sítí a dokumentů

  Společnost Novicom pořádá v prosinci další z řady odborných seminářů. Tentokráte nese seminář název BEZPEČNOST SÍTÍ A DOKUMENTŮ.

  15. 11. 2016
 • Nová spolupráce Hospodářské Komory ČR a sdružení NSMC na poli kybernetické bezpečnosti

  Sdružení Network Security Monitoring Cluster (NSMC) se stalo partnerem Hospodářské Komory ČR při pořádání odborných seminářů v oblasti kybernetické bezpečnosti.

  10. 11. 2016
 • Novicom představí svá řešení na mezinárodní konferenci Cyber Trends 2016

  Ve dnech 20. a 21. 10. 2016 se v PVA EXPO Praha - Letňany koná CYBER TRENDS 2016 - 3. ročník Future Cyber Security & Defence Conference and Workshops.

  18. 10. 2016
 • Novicom se prezentuje na mezinárodním veletrhu IT-SA 2016 v Norimberku

  Novicom se účastní pod hlavičkou sdružení Network Security Monitoring Cluster (NSMC) mezinárodního veletrhu IT bezpečnosti "it-sa 2016", který se koná ve dnech 18. až 20. října 2016 na výstavišti v Norimberku.

  17. 10. 2016
 • Novicom a SecTec – nová spolupráce

  Společnost Novicom, s.r.o. podepsala distribuční smlouvu se společností SecTec, a.s., která je distributorem s přidanou hodnotou zaměřeným na bezpečnost IT.

  13. 9. 2016
 • Novicom pořádá další seminář Bezpečná a spolehlivá síť

  Společnost Novicom pořádá další odborný seminář na téma BEZPEČNÁ A SPOLEHLIVÁ SÍŤ, který se koná v úterý 4. října 2016 od 13 hodin v Centru kultury Ethnomir v Praze.

  6. 9. 2016
 • Novicom představí svá řešení na Security Breakfast v Bratislavě

  Společnost Novicom se účastní workshopu "SecTec technologické raňajky s Flowmon, Radware a Novicom", jehož hlavním tématem je představit symbiózu bezpečnostních nástrojů a řešení od předních výrobců jako prevenci před vnitřními i vnějšími hrozbami.

  5. 9. 2016
 • Novicom se představí na AFCEA semináři Kybernetická bezpečnost IV

  Společnost Novicom, s.r.o. je partnerem bezpečnostního semináře s názvem Kybernetická bezpečnost IV, který navazuje na tři předcházející ročníky, a který se bude věnovat zejména praktickým zkušenostem z naplňování zákona o Kybernetické bezpečnosti a tématu Cyber Threat Intelligence.

  30. 8. 2016
 • Novicom na Data Security Workshopu v oblacích

  Společnost Novicom se zúčastnila Data Security Workshopu v oblacích, který pořádaly společnosti AGORA plus, a.s. a Faster CZ spol. s r.o. v úterý 31. května 2016 od 9.30 do 23.30 v Balónovém hotelu Radešín na Vysočině.

  1. 6. 2016
 • Novicom pořádá další odborný seminář s názvem: Bezpečná a spolehlivá síť

  Společnost Novicom pořádá další odborný seminář, tentokráte na téma BEZPEČNÁ A SPOLEHLIVÁ SÍŤ. Seminář se koná v úterý 14. 6. 2016 od 13 hodin v Konferenčním centru GreenPoint v Praze.

  31. 5. 2016
 • Novicom je technologickým partnerem FLOWMON FRIDAY 2016

  V pátek 27. 5. 2016 se od 8.30 hodin koná Flowmon Friday 2016, největší tuzemská akce zaměřená na monitorování a bezpečnost počítačových sítí, kterou pořádá společnost Flowmon Networks v Konferenčním centru City na Praze 4.

  25. 5. 2016
 • Novicom na polském trhu

  V rámci své zahraniční expanze společnost Novicom v druhé polovině roku 2015 upřela svou pozornost na polský trh. Společně se svým distributorem pro polský region, společností ATCG (Advanced Technology Consulting Group Sp. Z o.o.), se Novicom již na podzim 2015 zúčastnil odborné konference PLNOG v Krakově, která jen potvrdila pozitivní reakce zákazníků na produkty Novicom pro administraci a zabezpečení rozsáhlých vnitřních sítí.

  29. 4. 2016
 • Novicom partnerem konference ICT Day 2016 v Praze

  V úterý 17. května 2016 se v Praze koná 6. ročník konference ICT DAY 2016 - Bezpečnost kyberprostoru, kterou pořádá odborné nakladatelství Sdělovací technika. Novicom se účastní jako jeden z partnerů této konference.

  19. 4. 2016
 • Propojení bezpečnostních řešení AddNet a LOGmanager

  Obchodní ředitel společnosti Novicom, s.r.o., Jindřich Šavel a Filip Weber, výkonný ředitel Siriwisa a.s., se dohodli na propojení bezpečnostních produktů AddNet (Novicom) a LOGmanager (Siriwisa)...

  16. 2. 2016