Propojení bezpečnostních řešení AddNet a LOGmanager

Home/ Tiskové zprávy / Propojení bezpečnostních řešení AddNet a LOGmanager
Tisk
Propojení bezpečnostních řešení AddNet a LOGmanager
16. 2. 2016

Obchodní ředitel společnosti Novicom, s.r.o., Jindřich Šavel a Filip Weber, výkonný ředitel Siriwisa a.s., se dohodli na propojení bezpečnostních produktů AddNet (Novicom) a LOGmanager (Siriwisa). Systém LOGmanager – centrální úložiště logů a SIEM, bude zpracovávat logy z bezpečnostního řešení AddNet pro správu IP adresního prostoru a řízení bezpečnosti přístupu v rozsáhlých sítích. LOGmanager bude pracovat s klíčovými informacemi poskytnutými systémem AddNet a umožní tak například přímé prokliknutí z IP adresy pracovní stanice na informace o jejím umístění, a to nejen o tom, na kterém přepínači a v jaké VLAN je stanice umístěna, ale také přímo na informaci o fyzickém umístění – místnosti.

„Systém AddNet chápeme jako klíčovou součást konceptu Aktivní bezpečnost sítě, a proto chceme v našem LOGmanageru informacím z tohoto bezpečnostního systému plně rozumět a umět je interpretovat správcům sítě a bezpečnostním manažerům s maximálním komfortem,“ uvedl Filip Weber, výkonný ředitel Sirwisa a.s.

Jindřich Šavel, obchodní ředitel Novicom, s.r.o., k tomu dodává: „U nás v Novicomu vidíme velký přínos v podobných integracích a plně je podporujeme. Věříme, že spojením sofistikovaného nástroje detekce kybernetických hrozeb s praktickým nástrojem okamžité lokalizace zařízení (detailní L2 monitoring) s přímou možností jeho odpojení (NAC) dostávají síťový a bezpečnostní správci nástroje úplně jiné kvality. Spojením LOGmanageru a AddNetu je tak možné řádově zkrátit a zjednodušit klíčový proces reakce na kybernetické bezpečnostní hrozby – od zjištění hrozby po její úplné zamezení nebo izolace kompromitovaného zařízení v síti organizací. To vše nyní v jednotkách vteřin.“