O společnosti

Home /O společnosti
Tisk

O společnosti Novicom

Novicom, s.r.o. je český výrobce nástrojů pro síťovou správu, monitoring a bezpečnost. Díky vlastním technologiím dosahuje nadstandardní bezpečnosti a provozní spolehlivosti, a to i v rozsáhlých distribuovaných sítích. Novicom působí již od roku 1994 na IT trhu a orientuje se na střední a velké zákazníky, vyžadující vysokou míru bezpečnosti a provozní spolehlivosti svých sítí. Kromě České republiky se prosazuje se svými řešeními i v zahraničí.

Novicom se snaží postupně rozšiřovat své produktové portfolio tak, aby byl schopen naplnit svoji vizi Aktivního SOCu.

Klíčovými produkty Novicomu jsou ADDNET, BVS a ELISA.

AddNet je unikátní DDI/NAC nástroj pro řádové zvýšení efektivity správy IP adresního prostoru a řízení bezpečnosti přístupu v rozsáhlých sítích. AddNet plně podporuje přicházející trend outsourcovaného bezpečnostního dohledu, tzv. externího SOCu (Security Operations Centra). Operátoři SOCu tak díky AddNetu mohou za společnost bojovat s hackery 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Efektivní činnost SOCu je podporována dalším produktem Novicomu – BVS (Business Visibility Suite), což je nástroj pro přehlednou vizualizaci síťových komunikací IP zařízení a modelování souvislostí business služeb s IT infrastrukturou. BVS usnadňuje připojení (onboarding) společnosti ke službě SOCu. Zajišťuje průběžné předávání potřebných informací o stavu síťových zařízení v síti společnosti a především dokáže operátorům SOCu poskytnout informaci o možných důsledcích útoků nebo co se stane s provozem společnosti po odpojení konkrétních zařízení.

Novicom ELISA Security Manager je nástroj pro sběr a vyhodnocení kybernetických bezpečnostních událostí. ELISA je robustní, výkonné, zároveň však nákladově velmi efektivní řešení pro sběr, korelace a analýzu logů. Systém poskytuje vysoký komfort při analýze detekovaných bezpečnostních incidentů a relevantních logů.

ELISA je také významnou součástí strategie Aktivní SOC (Security Operation Center), kterou se Novicom, spolu se svými SOC partnery, snaží na trhu prosadit. ELISA, společně s řešením ADDNET pro efektivní správu síťových služeb a řízení přístupu do sítě, a s řešením BVS pro vizualizaci síťových assetů včetně jejich návaznosti na business procesy, tvoří unikátní portfolio, které připravuje zákazníky k rychlému a bezproblémovému připojení ke službě SOC.

Novicom a Aktivní SOC

Zákazníci, využívající tuto platformu produktů, pak mohou plně využít výhod nadstandardních služeb Aktivního SOCu. Vybraní SOC operátoři jsou díky tomu schopni garantovat plně kvalifikovanou aktivní reakci na kybernetické útoky v režimu 24x7 bez nutné součinnosti se správci systémů u zákazníka. To plně odpovídá současnému trendu využívání vrcholového bezpečnostního dohledu (SOC) formou služby. Tím se eliminuje ekonomická nevýhodnost při pořizování kompletního spektra jednoúčelových technologií a při nutnosti mít inhouse k dispozici vysoce specializovaný tým schopný postavit se kdykoliv profesionálním hackerům.

Společnost Novicom disponuje týmem zkušených specialistů, který zajišťuje následující dodávky řešení a služeb v oblasti bezpečnosti IT a komunikací:

  • Komplexní vývoj a dodávky IT systémů pro monitoring, správu a zabezpečení IT sítí/infrastruktury
  • Vývoj systémů pro aplikaci pokročilých bezpečnostních politik chránících mj. před šířením ransomware
  • Strategie pro zajištění kybernetické bezpečnosti v oblasti sítí
  • Podpora budoucího trendu masového využívání Security Operation Center (a to schopnostmi produktů Novicom)
  • Poskytování produktů Novicom prostřednictvím profesionální sítě implementačních partnerů
  • Konzultace a školení uživatelů i správců sítí a dohledových center

NOVICOM – CYBER SECURITY & NETWORK MANAGEMENT HAS NEVER BEEN EASIER