Ochrana a bezpečnost počítačových a informačních systémů tématem konference KYBERBEZPEČNOST V SÍŤOVÝCH ODVĚTVÍCH

Home/ Tiskové zprávy / Ochrana a bezpečnost počítačových a informačních systémů tématem konference KYBERBEZPEČNOST V SÍŤOVÝCH ODVĚTVÍCH
Tisk
Ochrana a bezpečnost počítačových a informačních systémů tématem konference KYBERBEZPEČNOST V SÍŤOVÝCH ODVĚTVÍCH
31. 10. 2018

Další odbornou konferencí, které se společnost Novicom zúčastnila jako partner i přednášející, byla konference s názvem KYBERBEZPEČNOST V SÍŤOVÝCH ODVĚTVÍCH, kterou pořádala společnost B.I.D. services ve čtvrtek 11. října 2018 v pražském Hotelu Olympik ****.

Ochrana a bezpečnost moderních počítačových a informačních systémů je v posledních letech ohrožena nejen již dlouho známými virovými infekcemi, ale i cílenými hackerskými útoky a hybridními hrozbami.

  • Podle průzkumu společnosti PwC se nejméně 80 % evropských firem za poslední rok stalo terčem alespoň jednoho kybernetického útoku.
  • Podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost se v ČR uskutečnilo v posledním roce asi 100 kyberútoků měsíčně.  
  • V roce 2017 kybernetický útok ochromil většinu londýnských nemocnic a částečně paralyzoval jejich provoz.
  • Ochrana ICT systémů se stala prioritní záležitostí institucí a firem v síťových odvětvích a bezpochyby i v celé kritické infrastruktuře.   

Tato témata přilákala na konferenci bezmála 100 posluchačů zejména ze síťového odvětví, protože právě síťová odvětví a utility jsou zvláště zranitelnými cíli, a je třeba těmto hrozbám věnovat zvýšenou pozornost.

Novicom na konferenci vystoupil s příspěvkem “Správa, monitoring a zabezpečení hybridních IT a OT sítí”.

Nahoře: Jindřich Šavel, obchodní ředitel, Novicom, s.r.o.