Novicom partnerem konference Bezpečnost a dostupnost dat

Home/ Tiskové zprávy / Novicom partnerem konference Bezpečnost a dostupnost dat
Tisk
Novicom partnerem konference Bezpečnost a dostupnost dat
13. 12. 2018

Dne 25. 10. 2018 se Novicom, mimo jiných akcí, účastnil také 10. ročníku konference Bezpečnost a dostupnost dat v Bratislavě. Hlavními body konference byly kybernetická bezpečnost po přijetí Zákona o kybernetické bezpečnosti a povinnosti s tím spojené či exkluzivní řečník z Estonska, jehož přednáška pojednávala o bezpečnostní chybě v čipech v občanských průkazech.

Konferenci uspořádala společnost Exponet s.r.o. v prostorách Hotelu Austria Trend v Bratislavě. Aktuální trendy bezpečnosti, ochrany a správy dat přilákaly přes 120 návštěvníků, z nichž polovinu tvořili IT specialisté a IT manažeři.

Pozvánku na tento ročník přijala také Tatiana Valentová, která pohovořila na téma DPIA vyplývající z nařízení o ochraně osobních údajů údajů (GDPR).

Účastníci konference se taktéž dozvěděli více o výhodách integrovaného monitoringu a správy sítě pro budování kybernetické ochrany pomocí produktů Novicomu, dále o přínosech testování organizací pomocí phishingu, a také co lze očekávat od cloud verze vzdálené správy, inovovaného řešení endpointových bezpečnostních produktů či nástrojů pro odhalování průniků do sítě.


 
Novicom během své přednášky přiblížil posluchačům důležitost síťové visibility a integrované správy sítě. “Služba SOC bez integrovaných nástrojů řízení sítě zákazníka nedokáže aktivně a samostatně řešit incident response”, konstatoval Vítězslav Šavel, Channel Development Manager z Novicomu. “Naše produkty AddNet a BVS (Business Visibility Suite) dokáží v organizacích zajistit často nezvládnuté nebo podceňované aktivity, jakými jsou síťová visibilita a správa IT assetů, komplexní správa IP prostoru a také řízení přístupů do sítě”, dodal Vítězslav Šavel.

Letošní 10. ročník konference Bezpečnost a dostupnost dat byl zakončen losováním návštěvnické ankety a obědem.