Nová spolupráce v oblasti kybernetické bezpečnosti mezi společností Novicom a německým IT distributorem ectacom

Home/ Tiskové zprávy / Nová spolupráce v oblasti kybernetické bezpečnosti mezi společností Novicom a německým IT distributorem ectacom
Tisk
Nová spolupráce v oblasti kybernetické bezpečnosti mezi společností Novicom a německým IT distributorem ectacom
7. 10. 2021

Koncem září 2021 zahájil Novicom novou partnerskou spolupráci s německým distributorem ectacom. Zkušenosti obou společností z oblasti kybernetické bezpečnosti tak vedou k větší synergii v rámci vzájemné spolupráce.

Ectacom GmbH je nezávislým distributorem komplexních IT řešení a specializovaných služeb pro rozvoj obchodu. Jejich posláním je podporovat prodejce v celkovém generickém růstu pomocí předních technologických výrobců. Společnost ectacom přitom realizuje významné optimalizace generováním prodejů se stávajícími i novými zákazníky a stimuluje prodej služeb poskytovaných jejími partnery.

Novicom se snaží postupně rozšiřovat své produktové portfolio tak, aby byl schopen naplnit svoji vizi Aktivního SOCu. V současné době nabízí tři přední technologie. ADDNET je unikátní DDI/NAC nástroj přinášející zásadní zjednodušení a zvýšení efektivity správy IP adresního prostoru a řízení bezpečnosti přístupu v rozsáhlých sítích. Efektivní provoz SOCu je podporován také dalším produktem Novicomu, kterým je BVS - Business Visibility Suite, zajišťujícím přehlednou vizualizaci síťových komunikací a modelování souvislostí business služeb s IT infrastrukturou. Novicom ELISA Security Manager je nástroj pro sběr a vyhodnocení kybernetických bezpečnostních událostí.

Prevence neoprávněného přístupu kybernetických útoků v podnikové síti je hlavní výzvou správců. Kromě toho je velmi důležité provádět digitální kontrolu stavu v podnikové síti za účelem identifikace neznámých zařízení, koncových bodů se zastaralými podpisy malwaru a stínového IT.

Novicom pomůže našemu partnerskému kanálu zvýšit úroveň zabezpečení sítí pomocí pokročilé kombinace technologií NAC, DNS, DHCP a IPAM. Vzhledem k tomu, že přístupová správa je pro úspěšné strategie digitální transformace stále důležitější, jsme velmi ohromeni tím, že Novicom umí provádět automatické kontroly stavu, než zařízení získají přístup do sítě. Jsme přesvědčeni, že Novicom se stane takovým partnerským motorem růstu.“, uvedl Tome Spasov, ectacom.

Jsme velmi rádi, že můžeme rozšířit naši spolupráci se společností Ectacom i mimo polský trh. Přístup společnosti Novicom vychází vstříc nadcházejícímu trendu sdíleného zabezpečení ve formě aktivních služeb SOCu, na které se snažíme naše zákazníky připravit. Pevně věřím, že kombinace unikátních produktů Novicomu s proaktivním a vysoce profesionálním přístupem společnosti Ectacom umožní partnerům realizovat úspěšné projekty v oblasti zabezpečení sítě a kybernetické bezpečnosti.“, dodal Jindřich Šavel, Novicom.

Další informace na www.novicom.cz a www.ectacom.com