IT bezpečnost poháněná strojovým učením a UI tématem konference Cyber Security 2018

Home/ Tiskové zprávy / IT bezpečnost poháněná strojovým učením a UI tématem konference Cyber Security 2018
Tisk
IT bezpečnost poháněná strojovým učením a UI tématem konference Cyber Security 2018
11. 12. 2018

Další odbornou konferencí o kybernetické bezpečnosti, které se společnost Novicom účastnila, byla Cyber Security od vydavatelství IDG Czech republic. Konference se konala 25. října 2018 v hotelu Don Giovanni v Praze a zaměřila se na vlivy strojového učení, umělé inteligence a cloudu na kybernetické zabezpečení organizací.

Akci zaštítily opětovně Ministerstvo obrany ČR, NÚKIB, NCBI a AFCEA.

Vedle Novicomu, jakožto stříbrného partnera, prezentovalo na konferenci svá bezpečnostní řešení vice jak 15 dalších společností a akce přilákala 210 odborníků.

Jindřich Šavel, obchodní ředitel společnosti Novicom, upozornil na dlouhodobý nedostatek IT odborníků, kdy není problém koupit technologie, ale získat lidi, kteří se o ně budou starat.

Firewally, antimalware a další technologie už má dnes téměř každý. Co všem obvykle chybí, je síťová visibilita a integrovaná správa sítě. Bohužel, většina firem stále používá excelové tabulky pro správu IP adres”, konstatoval Jindřich Šavel.

Proto Novicom poskytuje řešení relevantní i pro strategii budování SOC (Security Operation Center), které bez integrovaných nástrojů pro řízení sítě zákazníka nedokáže aktivně a samostatně řešit reakci na bezpečnostní incidenty.

Naše společnost nabízí dva klíčové produkty – AddNet a BVS. Přičemž AddNet je unikátní integrovaný DDI/NAC nástroj. Jinými slovy zavádí pořádek v síti a umožňuje zajistit kompletní sběr informací z provozu DDI/NAC, z L2 monitoringu, případně i z Netflow/IPFIX dat a syslogů, a zajistit okamžitou reakci na zjištěné hrozby. A pro vizualizaci síťových komunikací a modelování souvislostí business služeb s IT infrastrukturou nabízíme nástroj BVS – Business Visibility Suite”, dodal pan Šavel.

Přednáškami nabitý program této Cyber Security konference, kterou moderoval Jan Mazal z IDG, byl zpestřený také uměleckým překvapením, když po obědě vystoupil „IT kvartet“ ve složení Iveta Hrabánková, Aleš Špidla, Jaroslav Pejčoch a Zdeněk Jiříček – ZIJA Band, kteří zahráli několik skladeb ze svého repertoáru.