Společnost Novicom rozšířila své portfolio o nový produkt BVS

Home/ Tiskové zprávy / Společnost Novicom rozšířila své portfolio o nový produkt BVS
Tisk
Společnost Novicom rozšířila své portfolio o nový produkt BVS
28. 6. 2018

Česká společnost Novicom úspěšně pokračuje v rozvoji svých produktů a jde naproti požadavkům odborníků na kybernetickou bezpečnost. To dokazuje přírůstkem do svého portfolia, zbrusu novým produktem BVS – Business Visibility Suite, jehož zrod byl slavnostně ohlášen ve čtvrtek 14. 6. 2018 v pražském hotelu Grandior.

Na tomto slavnostním oznámení uvedení produktu BVS na trh byly přítomny desítky předních odborníků a systémových integrátorů z oboru IT a také stávající partneři Novicomu. Zájemci, kteří se nemohli dostavit osobně, měli možnost sledovat ohlášení v přímém přenosu na facebookovém profilu Novicomu.

BVS je stručně řečeno nástroj pro přehlednou vizualizaci síťových komunikací IP zařízení a modelování souvislostí business služeb s IT infrastrukturou“, řekl o novém produktu obchodní ředitel Jindřich Šavel, který měl na slavnostním ohlášení hlavní slovo.

Náš nástroj Business Visibility Suite pomáhá rovněž porozumět dopadům bezpečnostních incidentů na provozované business služby, a tím umožňuje tyto dopady současně minimalizovat“, dodal Jindřich Šavel.

BVS tedy unikátně propojuje svět IT technologií a business služeb organizace díky možnostem intuitivního modelování závislostí mezi těmito vrstvami. Hlavní výhodou je automatizovaný sběr metadat o síťových komunikačních vztazích mezi IT zařízeními s možností modelování zajišťovaných business služeb organizace.

Novicom nabízí v současné době následující dvě edice BVS:
1. BVS Network Edition – pro vizualizace aktuálního stavu IT infrastruktury a zachycení komunikací mezi IT zařízeními s uložením historie komunikací. Poskytuje představu o chování sítě – jaký typ provozu se v dané lokalitě vyskytuje.

2. BVS Business Edition – nadstavba nad síťovým modulem, která umožní modelování business služeb a jejich závislostí na IT infrastruktuře. Dává tak aktuální pohled na význam a kritičnost IT zařízení při provozování klíčových služeb pro koncové zákazníky.

BVS se tak stává druhým klíčovým produktem společnosti Novicom, a to vedle stávajícího AddNetu, unikátního integrovaného DDI/NAC nástroje.

„Tím se otevírají nové možnosti v oblasti usnadnění řešení kybernetických hrozeb, jak pro stávající, tak i pro potencionální partnery Novicomu a samozřejmě hlavně pro koncové zákazníky. Ti nyní mohou díky nástrojům AddNet a BVS od Novicomu získat komplexní řešení pro snadné napojení jejich organizace k centrům SOC (Security Operations Center), zajišťujícím okamžitý a kvalifikovaný incident response 24 hodin denně“, uvedl na závěr Jindřich Šavel.

Sestřih video záznamu slavnostního ohlášení BVS ze 14. 6. 2018 »