Novicom a DNS – nová spolupráce přinese další obchodní příležitosti

Home/ Tiskové zprávy / Novicom a DNS – nová spolupráce přinese další obchodní příležitosti
Tisk
Novicom a DNS – nová spolupráce přinese další obchodní příležitosti
18. 2. 2020

Společnost Novicom, s.r.o. se za poslední 4 roky úspěšně etablovala na českém trhu síťových a bezpečnostních řešení. Aby byl Novicom i nadále schopen pokrýt zvyšující se zájem trhu o jeho řešení ze strany partnerů a zákazníků, rozhodl se podpořit situaci transformací jednoho ze svých dvou distribučních kanálů v České republice.

Společnost Novicom podepsala distribuční smlouvu se společností DNS a.s., která je distributorem s přidanou hodnotou, pokrývajícím kompletní cyklus přípravy a realizace náročných IT projektů. Tato spolupráce plně naváže na předchozí činnost distribuční společnosti Oldwin.

“Jsme přesvědčeni, že řešení Novicomu vhodně zapadnou do portfolia produktů společnosti DNS a společně tak přineseme na trh možnost zvýšené efektivity správy, visibility a vysokého zabezpečení interních sítí, tak jak to nabízí naše Novicom produkty AddNet a BVS – Business Visibility Suite“, říká Jindřich Šavel, obchodní ředitel společnosti Novicom.

Všechna tato řešení, od účelových produktů zaměřených na firemní infrastrukturu, přes monitorovací centra určená pro správu rozsáhlých informačních systémů až po unikátní nástroj integrující v sobě DDI a NAC, se opírají o vlastní originální přístup a technická řešení, která přinášejí vyšší kvalitu, spolehlivost a také vysokou konkurenceschopnost. Klíčovými produkty společnosti Novicom jsou AddNet, nástroj pro řádové zvýšení efektivity správy IP adresního prostoru a řízení bezpečnosti přístupu v rozsáhlých sítích a BVS – Business Visibility Suite, nástroj pro přehlednou vizualizaci síťových komunikací IP zařízení a modelování souvislostí business služeb s IT infrastrukturou.

“Novicom AddNet plně podporuje přicházející trend outsourcovaného bezpečnostního dohledu, tzv. externího SOCu (Security Operations Centra). Operátoři SOCu tak díky AddNetu mohou za společnost bojovat s hackery 24 hodin denně, 7 dní v týdnu”, dodává Jindřich Šavel.

Efektivní činnost SOCu je podporována i produktem Novicom BVS, který usnadňuje připojení (onboarding) společnosti ke službě SOCu. Zajišťuje průběžné předávání potřebných informací o stavu síťových zařízení v síti společnosti a především dokáže operátorům SOCu poskytnout informaci o možných důsledcích útoků nebo co se stane s provozem společnosti po odpojení konkrétních zařízení.

“Jsme rádi, že jsme rozšířili naše portfolio o řešení Novicom, které vhodně doplňuje existující IT bezpečnostní technologie našich standardních dodavatelů typu Check Point, Fortinet, RadWare… Jsme přesvědčeni, že tímto zvýšením komplexnosti naší nabídky se stáváme ještě více atraktivní pro naše obchodní partnery. A v neposlední řadě nám i našim obchodním partnerům pomůže technologie společnosti Novicom otevřít i další obchodní příležitosti v oborech, do kterých do budoucna cílíme, jako je např. IoT, Smart City a další.“ říká Aleš Pernecký, manager obchodní jednotky Security v DNS.

Profil společnosti DNS:
DNS a.s. působí na českém trhu již 22 let. Za tu dobu se vyvinula ve velmi úspěšnou, sebevědomou a finančně stabilní firmu – distributora s přidanou hodnotou – s obratem přesahujícím 3 miliardy korun. Služby společnosti DNS pokrývají kompletní cyklus přípravy a realizace náročných IT projektů. Pomáhají od návrhu přes předprodejní podporu až po samotnou realizaci. Na DNS se můžete spolehnout také v oblasti poprodejní podpory, finančních, marketingových a vzdělávacích služeb. V DNS kladou důraz na dokonalý zákaznický servis a individuální přístup ke každému projektu. Rozsah a kvalita poskytovaných služeb, široké produktové portfolio i technologické znalosti řadí DNS na špičku v oboru. Společnost je součástí skupiny eD’ system Czech. Více informací naleznete na www.dns.cz.

Profil společnosti Novicom:
Novicom, s.r.o. je český výrobce nástrojů pro síťovou správu, monitoring a bezpečnost. Díky vlastním technologiím dosahuje nadstandardní bezpečnosti a provozní spolehlivosti, a to i v rozsáhlých distribuovaných sítích. Novicom působí již od roku 1994 na IT trhu a orientuje se na střední a velké zákazníky, vyžadující vysokou míru bezpečnosti a provozní spolehlivosti svých sítí. Kromě České republiky se prosazuje se svými řešeními i v zahraničí. Novicom působí aktivně nejenom v rámci prodeje svých řešení, ale rovněž v rámci prostředí IT společností a komunity. Mezi nejvýznamnější považuje svojí účast v Network Security Monitoring Clusteru (NSMC). Toto sdružení dává dohromady společnosti v oblasti tvorby nástrojů pro správu sítě, síťový monitoring a kybernetickou bezpečnost. Více informací naleznete na www.novicom.cz.