Novicom rozšířil své produktové portfolio o bezpečnostní nástroj ELISA Security Manager

Home/ Tiskové zprávy / Novicom rozšířil své produktové portfolio o bezpečnostní nástroj ELISA Security Manager
Tisk
Novicom rozšířil své produktové portfolio o bezpečnostní nástroj ELISA Security Manager
17. 6. 2020

V úterý 16. června 2020 se uskutečnilo online ohlášení nového produktu české společnosti Novicom. Ke stávajícím klíčovým produktům Novicom ADDNET a Novicom BVS tak přibyl třetí produkt – ELISA Security Manager, nástroj pro sběr a vyhodnocení kybernetických bezpečnostních událostí.

Novicom se snaží postupně rozšiřovat své produktové portfolio tak, aby byl schopen naplnit svoji vizi aktivního SOCu. Do tohoto schématu jednoznačně zapadá potřeba vyřešit oblast sběru, ukládání a vyhodnocování systémových logů.

„Jsme velmi potěšeni, že jsme v této oblasti našli nadmíru schopného partnera, společnost Datasys, která působí na českém IT trhu jako významný systémový integrátor a mezi jejíž činnosti patří rovněž vývoj moderních aplikací. Novicom teď má možnost převzít pomyslný štafetový kolík a navázat na dosavadní úspěchy jejího řešení ELISA“, uvedl Jindřich Šavel, ředitel společnosti Novicom.

ELISA Security Manager je robustní, výkonné, zároveň však nákladově velmi efektivní řešení pro sběr, korelace a analýzu logů. Nástroj ELISA byl původně vyvíjen jako log management systém, který byl postupně rozšířen do komplexnějšího nástroje typu SIEM. Ocení jej nejen bezpečnostní správci, ale také správci zodpovědní za provoz systémů.

„Novicom a Datasys nalezly shodu v náhledu na budoucnost kybernetické bezpečnosti, která spočívá především v poskytování bezpečnosti jako služby. A právě do té ELISA jednoznačně zapadá. Nadále tedy bude ELISA vyvíjena společným úsilím obou společností a na trhu nabízena v České republice i zahraničí prostřednictvím partnerské sítě Novicomu“, doplnil Pavel Štros, technický ředitel, Datasys.

ELISA je významnou součástí strategie Aktivní SOC (Security Operation Center), kterou se Novicom, se svými SOC partnery, snaží na trhu prosadit. ELISA, společně s řešením ADDNET pro efektivní správu síťových služeb a řízení přístupu do sítě, a s řešením BVS pro vizualizaci síťových zařízení včetně jejich návaznosti na business procesy, tvoří unikátní portfolio, které připravuje zákazníky k rychlému a bezproblémovému připojení ke službě SOC.

„Věříme, že kultivovaná partnerská síť Novicomu, moderní řešení ELISA pro správu logů a řízení bezpečnostních událostí (SIEM), a další produkty Novicomu v této oblasti (ADDNET a BVS) pomohou akcelerovat, dle našeho názoru, jediný ekonomicky přijatelný způsob řešení kybernetické ochrany – outsourcovaný aktivní bezpečnostní dohled – aktivní SOC“, dodal Jindřich Šavel.

***********************

Profily společností:
Novicom, s.r.o. je český výrobce nástrojů pro síťovou správu, monitoring a bezpečnost. Díky vlastním technologiím dosahuje nadstandardní bezpečnosti a provozní spolehlivosti, a to i v rozsáhlých distribuovaných sítích. Novicom působí již od roku 1994 na IT trhu a orientuje se na střední a velké zákazníky, vyžadující vysokou míru bezpečnosti a provozní spolehlivosti svých sítí. Kromě České republiky se prosazuje se svými řešeními i v zahraničí.
Více na www.novicom.cz

DATASYS s.r.o. je rodinná, ryze česká a soukromá společnost, která byla, stejně jako Novicom, založena v roce 1994. Datasys se zabývá komplexními implementačními a integračními IT službami, telekomunikací a vývojem na zakázku. Cílem společnosti je tvořit informační technologie tak, aby zjednodušovaly život každého z nás. Ať už je to zpřístupňováním úřadů (zakázkami v rámci egovermentu), zjednodušováním veřejných procesů (spoluprací v zavádění dodacích boxů) i technologickými implementacemi v rámci širokého spektra organizací.
Více na www.datasys.cz