Novicom je partnerem konference ICT Day 2016, 17. 5. v Praze

Home/ Novinky / Novicom je partnerem konference ICT Day 2016, 17. 5. v Praze
Tisk
Novicom je partnerem konference ICT Day 2016, 17. 5. v Praze
19. 4. 2016

Dne 17. května 2016 se v Praze koná 6. ročník konference ICT DAY 2016 - Bezpečnost kyberprostoru, kterou pořádá odborné nakladatelství Sdělovací technika. Novicom se účastní jako jeden z partnerů této konference.

Během celého dne budete moci zástupce společnosti Novicom navštívit na prezentačním místě v hlavním sále a poslechnout si také přednášku obchodního ředitele, pana Jindřicha Šavla, na téma "Zabezpečení vnitřní sítě – základ rychlé a účinné reakce na kybernetický útok" (předpokládaný čas přednášky je v 10:50 hodin).

Konference ICT Day 2016 se koná 17. 5. od 10 hodin v přízemí Paláce Charitas v Kongresovém centru Vavruška, Karlovo náměstí 5, Praha 2.

O konferenci ICT Day 2016:
Žijeme ve společnosti, kde snaha chránit informace ve státní správě, nebo citlivá data v komerční sféře, je rok od roku důležitější a nákladnější. Stejně tak je třeba chránit identitu zákazníků, řadových uživatelů informačních systémů, autorská práva tvůrců atd. Specialisté jednotlivých firem řeší, co je třeba udělat okamžitě a jakým způsobem. I tak se stáváme na informačních systémech nebezpečně závislí. Legislativní meze definuje zákon o kybernetické bezpečnosti, jeho působnost zahrnuje jak státní správu, tak i obchodní a komerčně orientované organizace, v jejichž zájmu i jejich povinností je zavedení účinného vnitropodnikového systému řízení bezpečnosti jimi provozovaných informačních systémů (ISMS v duchu ISO/IEC27001). Nejdůležitější otázky kolem řešení problémů bezpečnějšího kyberprostoru budou na konferenci ICT Day 2016 vysvětlovat a ve svých příspěvcích nabízet efektivní řešení přední odborníci z akademické sféry i podnikové praxe.

Hlavní témata:

  • kyberbezpečnost v ČR v kontextu aktivit EU
  • systémové prostředky se zabezpečením proti kyberzločinu a kyberterorizmu
  • psychologie interakce člověka s počítačem a Internetem
  • legislativa a regulace s cílem zamezit zneužívání elektronických informací

Všichni aktivní účastníci s konkrétními zkušenostmi a návrhem na řešení aktuálních problémů, budou vítáni zejména při závěrečné diskuzi, která by měla shrnout a završit ideově bohatý program konference.

Bližší informace a registrace na webu pořadatele zde »

Těšíme se na Vás.
Tým společnosti Novicom, s.r.o.